Loodusvaatluste minimaratonile registreerimine on avatud 1. veebruarist kuni 24. aprillini 2024.

Palun tutvu enne ala sisestamist registreerimise juhendiga.

Registreerimise juhend

Vaatlusala nimi
Vaatlusala nimeks palume kirjutada kohanime ja selele lisada pargi nime või matakaraja nime (näiteks Valmaotsa, Selli-Sillaotsa õpperada). TÜ loodusmuuseum ja botaanikaaed jätab endale õiguse vajadusel vaatlusala nime täpsustada.

Kirjeldus
Lühike kirjeldus vaatlusala kohta. Kirjelda lühidalt, kas tegemist on metsa, niidu, soo, pargi, koduaia vm elupaigaga. Vaatlusala valimise kohta võid lugeda ka korduma kippuvate küsimuste rubriigist.

Vaatlusala joonistamine
Suurenda kaarti, nii et saaksid kohe planeeritavat vaatlusala joonistama hakata. Kliki kaardivaate paremal pool olevale joonistamise nupule (Polygon tool). Piira ala kaardil klikkides, joonistamise lõpetab topeltklikk.

Kontaktisik
Kontaktisik on täiskasvanu (õpetaja või lapsevanem), kelle ülesanneteks on leida sobiv vaatluspiirkond, registreerida vaatlusala, anda korraldajatele vaatlusala kohta infot ja teada, kuidas vaatlustulemusi edastada.

Spetsialisti abi
Siia võib kirjutada, kui sooviksite vaatluspäeval (või enne vaatluspäeva) abi taimede või lindude tundmaõppimisel, putukate, tigude, seente jm määramisel. Kas soovite appi botaanikut, entomoloogi, ornitoloogi, mükoloogi jne? Liigieksperti või toetust liigieksperdi kaasamiseks saame pakkuda osadele koolidele, neid ei pruugi jätkuda kõigile.

Lisainfo
Margit Hirv
vaatlusalade koordinaator
margit.hirv@ut.ee
523 9736

Registered Areas

Area Description Contact