Loodusvaatluste minimaraton koolidele 2024
Esimene loodusvaatluste minimaraton koolidele toimub 1. mai – 7. juuni 2024.

Loodusvaatluste minimaraton on üle-eestilise loodusvaatluste maratoni versioon õppeasutustele. Suurim erinevus 24-tunnise üle-eestilise loodusvaatlusega on see, et õppeasutus saab ise valida, millisel kuupäeval (ajavahemikus 1. mai–7. juuni 2024) vaatlusi teha. Iga kool/klass valib selles ajavahemikus omale sobivaima ööpäeva (24 h), mil vaatlusi teha.

Keda ootame osalema?

Loodusvaatluste minimaratonil saavad osaleda koolide õpilased ja õpetajad. Loodusvaatluste tegemine on hea võimalus kooliaasta teistmoodi lõpetada!

Kuidas registreeruda?

Minimaratonil osalemiseks registreeri oma õppeasutuse vaatlusala hiljemalt 24. aprillil (k.a) SIIN: Registreerimine.

Millist tuge minimaratonide korraldajatele pakume?

Saame osadele koolidele pakkuda toetust liigieksperdi kaasamiseks, et määramine kindlamalt ja sujuvamalt kulgeks. Soovijatel palume omaõppeasutuse vaatlusala registreerida hiljemalt 18. märtsil.
Täpsem info registreerunud huvilistele.

Infoseminar minimaratoni korraldamise huvilistele toimub 10. aprillil 2024 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuise 46, Tartu). Tutvustame vaatluste tegemise platvormi ja räägime lähemalt mõne liigirühma määramisest. Infoseminarile palume registreeruda SIIN.

Vaatlusala valimise, vaatluste tegemise ja sisestamise kohta loe täpsemalt korduma kippuvate küsimuste rubriigist.

Minimaratoni kokkuvõttev seminar õpilastele

Palume minimaratonil osalenud gruppidel/klassidel teha kokkuvõte oma vaatluspäevast esitluse, video või postri vormis.

Minimaratoni kokkuvõttev seminar õpilastele toimub Tartu Ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuise 46, Tartu), tõenäoliselt sügisel. Kuupäeva täpsustame 10. aprillil koos õpetajatega. Kokkuvõtval seminaril saavad õpilased esitleda oma loodusvaatluste tegemise kogemusi ja huvitavamaid leide teistele osalenud õplilaste gruppidele.

Oma kokkuvõttes võiks kasutada fotosid, videolõike või joonistusi vaatluspäeva tegevustest ja näited huvitavamatest liikidest, mida vaadeldi. Õpilaste töös tuleks ära märkida vaatluste tegemise aeg, vaatlusala asukoht, looduse kirjeldus, leitud liikide arv, aga ka osalejate tutvustus (kes olete, kus õpite). Lisage, mida huvitavat kogesite loodusvaatluste minimaratoni vaatluspäeval. Vaatluspaeva käigus tehke kindlasti fotosid, videolõike voi joonistusi, mis teid, vaatlusi ja leitud liike tutvustaksid.

Palume saata kokkuvõte vaatluspäevast meile paari nädala jooksul peale vaatluspäeva, laadime selle üles minimaratoni kodulehele.

Osalejate vahel loosime mõned väikesed auhinnad.

Kui sul on lisaküsimusi või soovid minimaratoni osalemisvõimalustest rohkem teada, siis kirjuta meile, et saaksime sind infoga kursis hoida.

Loodusvaatluste minimaratoni korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed.
Loodusvaatluste minimaraton kuulub sel aastal Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestivali programmi, mis on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Loodusvaatluste minimaratoni eestvedajad

Margit Hirv
margit.hirv@ut.ee
523 9736

Külli Kalamees-Pani
kulli.kalamees-pani@ut.ee
53425101