Loodusvaatluste kuvamise eelduseks eElurikkus portaalis on vaatluste jõudmine PlutoF platvormi töölauale.

Selleks on mitu moodust:

  • Kui olete regulaarne loodushuviline, ja tahaksite edaspidigi loodusvaatlusi sisestada, siis soovitame registreeruda PlutoF töölaua kasutajaks. Vaatluste mooduli leiate peamenüüst "Taksoni esinemine" => "Vaatlused" => "Lisa uus" (app.plutof.ut.ee/observation). Sisestamiseks kasutage liigirühmale vastavat vormi - "Vaatlus: lind", "Vaatlus: putukas" või "Vaatlus: vaikimisi". Pärast sisestust liigub vaatlus moderaatoritele kinnitamiseks või täiendamiseks. Kui te ei oska täpset liiki määrata, võiks vaatlusega kaasas olla meediafail, mille abil saaks spetsialist täpse määrangu anda.

  • Välitingimustes soovitame kasutada mobiilirakendust "PlutoF GO". Rakenduse leiate Android Play (play.google.com/store/apps/details) või App Store (apps.apple.com/app/plutof-go/id1633390609). Sisselogimine toimub PlutoF kasutajakontoga, registreeruda saab ka otse mobiilirakenduses.

  • Kui sisestate üksivaatlusi ja tahaksite seda teha arvutis kaudu siis on kõige lihtsam kasutada Legulust (legulus.tools). Leguluse kasutusjuhend. Kasutamiseks on vaja PlutoF kasutajakontot.

  • Helivaatluste lisamiseks soovitame kasutada mobiilirakendust "Minu Loodusheli". Rakenduse leiate Android Play (play.google.com/store/apps/details). Sisselogimine toimub PlutoF kasutajakontoga, registreeruda saab ka otse mobiilirakenduses.

  • Kui te ei näe ennast pideva loodusvaatluste sisestajana, aga sooviksite huvitavast leiust ikkagi teada anda, tuleks saata elektrooniline kiri Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia meiliaadressile (loodusmuuseum@ut.ee). Kirjaga peaks kaasas olema ka pilt või video.
    Kirja sisu: Teema: Loodusvaatlus; Vaadeldud liik; Vaatleja nimi; Vaatluse tegemise aeg; Võimalikult täpne asukoht (koordinaadid või kaardi link); Märkused vaatluse kohta (vaadeldud isendite arv, tegevus, sugu, jm)

Lisaküsimuste korral palume saata elektrooniline kiri aadressile support@plutof.ut.ee.