Loodusvaatluste maraton
Tartu Anne kanal, Eesti, Eesti (avalik vaatlusala tegevustega)
Tartu Roheringi projekti meeskond koostöös Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaiaga kaardistab Anne kanali ja Emajõe vahelise roheala elurikkust. Toimuvad mitmed vaatlusretked, staabitelgis saab tutvuda vee-elustiku, liblikaröövikute jt elurikkuse esindajatega. Eesti Maaülikooli telgis saab läbi loominguliste tegevuste loodusega tutvuda, uurida lähemalt mulla ja kompostimise kohta ning teha maastikukunsti.
Loodusretkedele tuleks eelregistreeruda, et oskaksime gruppide suurusega arvestada.
Laupäev, 8. juuni
12.00 loodusvaatluste maratoni avamine. TÜ loodusmuuseumi direktor Urmas Kõljalg teeb maratoni esimese vaatluse. Roheringi projekti tutvustab Tuul Sepp. Muusikaline üllatus.
Vaatlusretked eksperdiga. Kõik retked algavad vaatlusala staabitelgi juurest, mis asub asub kanali ja jõe vahel Turusilla poolses osas.
13.00 Kahepaiksed, Anne kanali konnalombi külastus (Elin Soomets-Alver)
14.00 Taimed (Margit Hirv)
15.00 Putukad (Aivo Tamm, Liina Lember)
16.00 Samblikud (Polina Degtjarenko)
17.00 Vee-elustik (Külli Kalamees-Pani)
23.00 Valgusinstallatsioon (Liina Lember) ja ööliblikavaatlus (Veljo Runnel)
Installatsioon “Nähtamatud Ööliblika Loitsud” kutsub külastajaid kuulama ööliblikatest inspireeritud luuletusi, loitse, ja kogema öist pimedust, kus inimene ja ööliblikas saavad võrdsetena kohtuda. Eestis on üle 12 500 eri liiki putukaid, kellest usinad taimede tolmeldajad on näiteks liblikad, mesilased, herilased ja mardikad. Eestis on kokku pea 2500 eri liiki liblikaid, kellest päevaliblikaid on 114 ja peamiselt öise eluviisiga hämarikuliblikaid on 2373. Ööliblikad on veel tublimad tolmeldajad, kui päevase eluviisiga putukad, kuna ei vali endale sobivaid taimi niivõrd hoolikalt. Tihtipeale aga on ööliblikad meile nähtamatud, kuna tegutsevad siis, kui magame ning me ei pane neid lihtsalt tähele. Tule, võta hetk ja ehk kohtad sinagi ööliblikat! Installatiooni autor on disainer ja kunstnik Liina Lember. Installatsioon on üleval ka Eesti Rahva Muuseumi osalussaalis toimuval ühisnäitusel Kummalised Kohtumised kuni 18. august.Eesti Maaülikooli töötoad
12.30–15.00 "Loodus ja kunst",
14.00–17.00 "Muld ja kompost"
12.30–17.00 "Fantaasia maastiku loomine loodussõbralike materjalidega"
Pühapäev, 9. juuni
07.00 Hommikune linnuretk (Veljo Runnel)